Evden Eve Nakliyat İçin Sıkça Sorulan Sorular

Evden eve nakliyat süreci içerisinde bu hizmetten faydalanacak olan kişilerin aklına birçok farklı soru gelmektedir. Bu kapsamda özellikle evden eve nakliyat için sıkça sorulan sorular içerisinde yer alan konular şöyle listelenebilir;

  • Taşımacılık fiyatları nasıl belirlenir?
  • Eşyalarımı kim paketleyecek?
  • Nakliyat sektörü neyi kapsar?
  • Taşınma işleminin aşamaları nelerdir?
Nakliyat Sıkça Sorulan Sorular
Nakliyat Sıkça Sorulan Sorular

Taşımacılık Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Taşımacılık fiyatları nasıl belirlenir? Sorusu kapsamında özellikle fiyatlar üzerinde belirleyici bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler içerisinde taşınacak eşya miktarı, bu eşyaların hassasiyet düzeyi, taşıma sırasında ihtiyaç duyulacak personel ve araç sayısı ve taşınmanın gerçekleşeceği mesafe ile kat durumu yer almaktadır.

Eşyalarımı Kim Paketleyecek?

Nakliye sürecinde merak edilen bir diğer önemli konu ise eşyalarımı kim paketleyecek? Konusudur. Bu süreçte eşyaların paketlenme hizmetinden yararlanmak için nakliye şirketiyle anlaşma yapmış olmanız gerekmektedir.

Bu süreçte kişilerin paketleme hizmeti için nakliye şirketi ile görüşme sağlamaması halinde standart nakliye hizmeti sağlanmakta olup paketlenmesi gereken eşyalar kişiler tarafından paketlenmektedir.

Ancak evden eve nakliyat hizmeti kapsamında paketleme hizmeti almak isteyen kişilerin firmaya bu durumu bildirmesi halinde taşınacak olan tüm eşyalar firma tarafından paketlenmektedir.

Nakliyat Sektörü Neyi Kapsar?

Nakliyat sektörü neyi kapsar? Sorusu özellikle hem ülkemizde hem de dünyada hızla gelişim gösteren nakliyat sektörü için en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Nakliyat sektörü içerisinde evden eve nakliyat hizmeti ile şehirler arası nakliyat hizmeti yer almakta olup aynı zamanda ofis taşımacılığı, fabrika taşımacılığı, iş yeri taşımacılığı ile gemi ve hava yolu taşımacılığı da yer almaktadır.

Taşınma İşleminin Aşamaları Nelerdir?

Taşınma işleminin aşamaları nelerdir sorusu kapsamında özellikle ilk defa taşınma gerçekleştirilecek olan kişilerin bu soruyu oldukça merak etmesi normaldir. Taşınma işlemini profesyonel bir hizmet olarak gerçekleştireceğiniz takdirde ilk olarak firma ile iletişime geçmeniz ve daha sonra firma tarafından gönderilen ücretsiz ekspertiz hizmetinden faydalanarak taşınacak eşyalar ve taşıma süreci hakkında yapılan detaylı bilgiler sonucunda fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Daha sonra ise eşyaların kolilenmesi, araca yerleştirilmesi ve yeni adrese taşınması gibi işlemler yürütülmekte olup son olarak demontaj edilmiş eşyaların yeniden adrese ulaştırıldığında montaj edilmesi yer almaktadır.

Ev Dünyası Evden eve nakliyat firmasıyla anlaşma koşullarınıza bağlıdır. Ekonomik çalkantılar içerisinde olan ülkemizde, maddiyatını düşünen müşterimizin istediği tarzda da taşıma yapabiliyoruz. Fakat tam teşekküllü anlaştıysanız, sadece özel eşyalarınızı toplamanız iyi olur.

Evden eve nakliyat araç kapasitesine göre 4,5 veya 6 kişi ile yapılır.

Nakliyat firması gelmeden önce, nakliyat kamyonu için park alanı bulmaktır. Bu şekilde sabah erken gelen kamyona yer aramakla zaman kaybetmezsiniz. Yeni evin anahtarlarını, eşyaların içinde gitmemesi için taşımadan önce ayırmalısınız. Ufak tefek eşyaları kendiniz toparlarsanız, zaman kazanırsınız.

Ev Taşıma eşya miktarına göre daha kısa ve daha uzun olmakla beraber, 3-6 Saat ve 1 iş günü içinde tamamlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir